Cumhur İttifakı’nda ‘ortak liste’ krizi! Destici’den ‘mutabakat yok’ çıkışı

Cumhur İttifakı ortaklarından Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, milletvekilliği çıkarma noktasında faydalı olacak yolun ‘ortak liste’ olduğunu belirttiğini ancak ittifak içerisinde şu ana kadar bir mutabakat oluşmadığını kaydetti.

Destici, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, 14 Mayıs’ta yapılacak seçim nedeniyle meclis çalışmalarının bugün tamamlanacağını ve 27. yasama döneminin sona ereceğini söyledi. Destici, partisinin bu dönemde temsil imkanı bulduğunu ve meclis çalışmalarına önemli katkılar sağladığını anlattı.

‘BENİM SÖYLEMEMLE OLACAK İŞ DEĞİL’

Bir gazetecinin “Seçimlere kendi logonuz ve listeniz ile mi katılmayı planlıyorsunuz?” sorusuna yanıt veren Destici, “Biz yine aynı şekilde yolumuza devam ediyoruz. Ben daha öncede de ifade ettim. Bu sistemde milletvekilliği çıkarma noktasında faydalı olacak, kazançlı olacak yolun ortak liste olduğunu ifade ettim. Bu sadece benim söylememle olacak bir şey değil” ifadelerini kullandı.

YSK’YE TESLİM EDECEĞİZ

İttifak içinde şu ana dek bir mutabakat olmadığını ifade eden Destici, şöyle devam etti: “Cumhur İttifakı içerisinde üç parti daha var. Onların da aynı iradeyi ortaya koymaları gerekiyordu. Şu ana kadar bir mutabakat yok. Şu anda Cumhur İttifakımızdaki dört siyasi parti kendi milletvekili aday listeleri ile seçime girecek. Bugün bizde mülakatlar sona eriyor. Biz de BBP olarak listelerimizi hazırlıyoruz. Pazar günü de Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim edeceğiz.”

ERDOĞAN İLE GÖRÜŞECEK Mİ?

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir görüşme yapıp yapmayacaklarına ilişkin soru üzerine de Destici, “Şu anda öyle belirlenmiş bir görüşme saatimiz ya da trafiğimiz yok. Bugün ya da yarın görüşeceğiz diye bir takvimimiz yok” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir