Apple’ın gelecek yıl ANC’yi ‘normal’ AirPod’larına getireceği bildiriliyor

Şirketin mevcut serisi, 2019’da piyasaya sürülen ve fiyatı 129 dolar olan ikinci nesil AirPods’u ve 2021’de gelen üçüncü nesil modeli içeriyor. Daha yeni sürüm, 169 dolardan daha pahalı ancak güncellenmiş bir tasarıma ve daha uzun pil ömrüne sahip. Ancak Bloomberg, müşterilerin üçüncü nesil modelde fayda görmediğini, çünkü daha ucuz olan ikinci nesil versiyonun ve gürültü önleyici AirPods Pro’nun daha iyi satıldığını açıklıyor.

Bu nedenle Apple’ın 2024 yılında hem ikinci hem de üçüncü nesil modelleri daha çeşitli teknik özelliklere sahip iki yeni versiyonla değiştireceği bildiriliyor. Bloomberg, iki yeni modelin 2021 AirPods’u AirPods Pro’nun görünümüyle harmanlayan ve her ikisinin de kısa gövdeli bir tasarıma sahip olacağını bildirdi.

Apple’ın gelecek yıl ANC’yi ‘normal’ AirPod’larına getireceği bildiriliyor

Dahası, daha pahalı olan sürüm, her ikisi de mevcut AirPods Pro’nun özellikleri olan Aktif Gürültü Engelleme (ANC) ve Bul Sesleri kutusunda hoparlörler sunacak. Her iki yeni model de daha iyi uyum sağlayacak ancak Bloomberg, her ikisinin de değiştirilebilir uçlara sahip olmasının beklenmediğini bildirdi. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, dördüncü nesil modeller, Pro’ya yapılan bu yılki güncellemenin ardından şarj kutularında USB-C’ye geçiş yapacak.

AirPods Max’in yenileneceğine dair söylentiler uzun süredir ortalıkta dolaşıyordu. Bloomberg, Apple’ın gelecek yılın sonlarında kulak üstü kulaklıkları için bazı yeni renklerle birlikte USB-C’ye geçiş yapacağını, ancak başka başka bir yenilik olmayacağını bildirdi. Habere göre AirPods Pro’nun yeni bir sürümü 2025’e kadar gelmeyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasdas