Emre Belözoğlu: Olayı ben patlattım

Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, hakem Halil Umut Meler’le arasında yumruklu saldırıdan sonra geçen diyalogla ve dolandırıldığı Seçil Erzan davasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın sorularını yanıtlayan Belözoğlu, Faruk Koca’nın Meler’e yumruklu saldırısıyla ilgili üzgün olduğunu belirterek, “İnsanların bu olayı başka tarafa çekmeleri, olayın arkasında Emre’de var demeleri üzerine Halil Umut Meler talihsiz bir röportaj verdi” dedi.

‘EMRE BANA BUNU NASIL YAPTINIZ?’

“Benim özür dilediğimi o şokla hatırlamıyorsa bilemiyorum” diyen Belözoğlu, “Gerçi beni hatırlıyordur diye düşünüyorum çünkü bana, ‘Emre bana bunu nasıl yaptınız? Dünya kupasına gidemeyeceğim’ gibi şeyler söylüyordu” ifadelerini kullandı.

‘BEN DOLANDIRILIYORUM, CHP AÇIKLAMA YAPIYOR’

Belözoğlu’nun röportajından bir bölüm şöyle:

Türkiye’de futbol sadece futbol değil. Her geçen gün futbolun daha siyasileştiğini düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz futbol daha da mı siyasileşti?

Benim dolandırıcılık olayım oluyor CHP açıklama yapıyor. Dolandırılmışım aç gözlü oldum. Kendince herkes kendi siyasetini yapıyor. Sporun içinde olan da kendi siyasetini yapıyor, sporun içinde olmayan da kendi siyasetini yapıyor.

‘BANKAYA POLİSLERİ, MÜFETTİŞLERİ BEN ÇAĞIRDIM’

Dolandırılma konusuna girmişken gerçekten Seçil Erzan’ın tezgahında Fatih Terim’in rolü olmadığını mı düşünüyorsunuz?

Ben Fatih Terim’in bu işin içinde bilerek kalmayacağını düşünüyorum. Fatih Terim’in benim gibi bunun bir fon olduğunu düşünerek bu işe girdiğini düşünüyorum. Onun dışında benim de diğerlerinin de nizama aykırı bir durumu varsa mahkemede bunun hesabını verelim. Ben bu kadınla bir kere görüştüm. Kadın bana ikinci imzayı attı. Aynı bankaya gidip ‘bu imzanın gerçekliği var mı?’ diye sorgulattım. Şimdi herkes ‘Seçil Erzan dosyasını ben patlattım’ diyor ya. Olayı ben patlattım. Ben gittim bankaya. Polisleri, müfettişleri ben çağırdım. Olayı ben çıkardım ortaya.

RÖPORTAJIN TAMAMI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasdas