Kendisini Dolandırdığını İddia Ettiği Babasıyla Barışan CZN Burak ve Babasına Hapis Cezası!

Sosyal medyanın sevilen ve tanınan isimlerinden CZN Burak birkaç haftadır babasıyla yaşadığı problemlerle gündeme geliyordu. Babasının kendisini dolandırdığını söyleyen Burak Özdemir ve babası İsmail Özdemir arasında daha dün yeni bir gelişme yaşanmıştı. İkili tam normale dönüyor derken, haklarında hapis talep edildi.

Sosyal medyada gülerek yemek yaptığı videolar ile tanınan CZN Burak lakaplı fenomen Burak Özdemir, son dönemlerin en çok konuşulan isimlerinden.

Kendine ait bir işletmesi bulunan ve bu işletmenin dünyanın pek çok yerinde şubesini açma fırsatı bulan CZN Burak, takipçi kitlesini de her geçen gün daha da artırıyor. Sosyal medyada şu an tam olarak 52 milyon takipçiye sahip.

Babası ile problemler yaşadığına dair göndermeli paylaşımları dikkat çeken CZN Burak, özellikle Şubat ayı sonrası İsmail Özdemir ile tartışmalar yaşamıştı.

Deprem sürecinde memleketi Hatay’a yardım etmek için çabalayan CZN Burak, babasının kendisine engel olmaya çalıştığını söylemişti. O dönemki söylentilere göre kendisine engel olmaya çalışan babasına sinirlenen CZN Burak, aralarındaki bağı tamamen kesme kararı almıştı.

Temmuz ayında CZN Burak’ın sosyal medyada yaptığı paylaşımlar sonucu ise babası İsmail Özdemir’in, oğlu Burak Özdemir’i dolandırdığı haberleri gündeme bomba gibi düştü.

Markasının isim haklarını oğluna sormadan satan babasına sinirlenen CZN Burak, soluğu mahkemede almıştı. Söylentilere göre baba Özdemir, İstanbul’daki restoranın haklarını yabancı bir iş insanına satmıştı. Davanın ise Eylül ayında olacağı söylenmişti.

Yaşananlardan sonra CZN Burak’ın babası, ana habere çıkmış ve oğlu için “Annesinin genlerini almış babaya karşı düşman ediyor.” demişti.

‘Hiç alakası yok dolandırmayla… Deprem bölgesindeki yardımları da hep reklam için yaptı içinden gelerek yapmadı. Sosyal medyasını da ben sağladım, 2 sene öncesine kadar Burak diye bir şey yoktu.’

Bunca olay yaşandıktan sonra CZN Burak ve babası arasında dün yeni bir gelişme yaşanmıştı.

Söylentilere göre yakın bir aile dostları CZN Burak ve babası İsmail Özdemir’i bir araya getirerek barıştırdı. Yan yana gelen ikili arasındaki buzlar eridi. Fakat bu durum tamamen bir iddia ve bu konuda CZN Burak bir açıklamada bulunmadı.

Tam barıştılar derken, CZN Burak ve babası hakkında hapis talebinde bulunuldu.

CZN Burak yani Muhammed Burak Özdemir ve babası İsmail Özdemir’in, İstanbul’da ‘Kentsel Sit Alanı’ içerisinde iziniz inşaat yaptıkları gerekçesiyle, haklarında 5’er yıla kadar hapis talebi istendi. Açılan dava üzerinde yargı süreci başladı.

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmada İsmail Özdemir ve CZN Burak tutuksuz yargılandı.

Sanıklardan İsmail Özdemir avukatları ile birlikte adliyedeyken, şu an Dubai’de olan CZN Burak’ı avukatı temsil etti.

Burak Özdemir’in İsmail Özdemir söz konusu davada bahsi geçen taşınmazın kendisine ait olduğunu söyledi.

‘Söz konusu taşınmazda basit tadilatta bulundum. Basit tadilat işlemi için de belediyeden izin aldım. Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Kurulu’ndan izin alınacak bir durum yoktur, bu nedenle izin almadım. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum.’

CZN Burak’ın avukatı ise Dubai’de olan müvekkili için “keşif talebinin olduğunu ve atılı suçu kabul etmediklerini” beyan etti.

Duruşmada Cumhuriyet Savcısı tarafından eksik hususların giderilmesi talep edildi. Ayrıca mahkemeye katılamayan Burak Özdemir hakkında, avukatının kendisini hazır etmesi için süre verildiği beyan edildi. Mahkemeden, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katılma talebinin de kabulüne ve eksik hususların giderilmesine hükmedildi ve duruşma ertelendi.

İddianamede CZN Burak ve babasının 5 yıla kadar hapsi isteniyor. Dava bir sonraki duruşmaya kaldı.

‘İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, izinsiz inşaat faaliyeti yapıldığına dair ihbar gelmesinin üzerine şikayete konu alana girilemediği, dışarıdan yapılan incelemede yapının inşaat halinde ve uygulamanın henüz bitirilmemiş olduğunun tespit edildiği kaydedildi.Alanda yapılan çalışmalara ilişkin izin belgesine rastlanmadığının da belirtildiği iddianamede, söz konusu ihbara ilişkin kentsel sit alanı ve korunması gerekli kültür varlığı yapı komşuluğunda bulunan söz konusu taşınmazda, Kurul izni alınmadan yapılan 2019 yılı görünümünden farklılaşan uygulamalara dair ilgilileri hakkında suç duyurusunda bulunulması üzerine şüpheliler hakkında soruşturmaya başlandığı da belirtildi.Hazırlanan iddianamede şüpheliler Muhammed Burak Özdemir ve İsmail Özdemir’in ‘2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na muhalefet’ suçundan 2’şer yıldan 5’er yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasdas