Ünlü oyuncu Naomi Watts menopozla mücadelesini anlattı

55 yaşındaki İngiliz aktris Naomi Watts, kadınlarda doğurganlığın bitişinin işareti olan menopoz döneminin kendisinde 36 yaşından itibaren belirtiler gösterdiğini söyleyerek şaşırttı.

Milyonlarca kadının yaşadığı bu sorunu kendisi de yaşayan ve bu konuda farkındalık yaratmak istediğini belirten Watts, vücuduna yabancılaştığını aktardı.

“Menopoz deneyimim akranlarımdan çok daha erken gerçekleşti ve üreme yıllarımı bitirmekten çok aile kurmaya odaklandığım bir dönemde oldu” diyen ünlü oyuncu, bu nedenle kafa karışıklığı yaşadığını açık sözlülükle ifade etti.

BİLDİĞİNDEN FARKLI SEMPTOMLAR YAŞAMIŞ

Kendisiyle benzer problemleri yaşayan kadınlara yardımcı olmak istediğini dile getiren Watts, “Bu hormonal değişimin bir parçası olduğunu hiç bilmediğim bir sürü semptom vardı ve o zamanlar hepsine sahip olduğumu hissettim!”

“Tabii ki sıcak basması ve gece terlemesi de sorundu. Çocuklarımın bana, sırılsıklam uyandığım için yatağı ıslatıp ıslatmadığımı sorduklarını hatırlıyorum.

“Ancak kimsenin bahsetmediği anksiyete, uykusuzluk, bilinç bulanıklığı, saç dökülmesi ve aşırı kuru, kaşıntılı cilt gibi semptomlar da vardı.”

“Aklımı yitirdiğimi hissettim ve ‘kendim’ olmanın nasıl bir his olduğunu kesinlikle kaybediyordum. 36 yıldır bedenimdeydim. O zamana kadar kendimi oldukça iyi tanıdığımı sanıyordum. Bu kadar kontrolden çıkmış hissetmek inanılmaz derecede izole ediciydi.”

“Eminim o zamanlar daha fazla bilgi olsaydı, daha fazla kaynak olsaydı geçişim çok daha kolay olurdu.” şeklinde kendini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasdas